Employee factors affecting customer satisfaction and customer delight
Müşteri memnuniyeti ve müşteri hazzını etkileyen personel faktörleri
- Tez No: 698515
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ESRA ARIKAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2021
- Dil: İngilizce
- Üniversite: İstanbul Bilgi Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Programlar Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Pazarlama Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 106
Özet
Tüketici davranışı, pazarlama araştırmasında en önemli konulardan biridir. Tüketici deneyimi olan kişilerin deneyimleri hakkında akılda kalan şeyler büyük önem taşımaktadır. Olumlu deneyime sahip müşteriler, şirketin ağızdan ağıza sözünü tavsiye eder. Bu durumda şirketler için büyük önem taşımaktadır. Özellikle Covid-19 salgınının tüm sektörleri etkilediği günümüzde, müşterilerin olumlu deneyimlerini başkalarına aktarmanın önemi artmıştır. Müşterilerin olumlu bir deneyim yaşamaları için memnuniyet duygusu yaratmak, firmanın rekabet avantajı kazanmasının temelidir. Çalışan faktörleri müşteri memnuniyetinin oluşumunu etkiler.
Özet (Çeviri)
Consumer behavior is one of the most important issues in marketing research. The things that remain in mind about the experiences of people with consumer experience are of great importance. Customers with positive experience recommend the company word of mouth. Especially today, when the Covid-19 pandemic affects all sectors, the importance of transferring the positive experiences of customers to other people has increased. Creating a sense of satisfaction in order for the customers to have a positive experience is the basis for the company to gain a competitive advantage. Employee factors affect the formation of customer satisfaction.