Üçüncü şahsın hikâyesi (kısa film)
Third person's poem (short film)
- Tez No: 698573
 - Danışmanlar: DOÇ. DR. CENGİS ASİLTÜRK
 - Tez Türü: Yüksek Lisans
 - Konular: Sahne ve Görüntü Sanatları, Performing and Visual Arts
 - Yıl: 2021
 - Dil: Türkçe
 - Üniversite: Beykent Üniversitesi
 - Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
 - Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Sanat Dalı
 - Bilim Dalı: Sinema Televizyon Sanat Dalı
 - Sayfa Sayısı: 34
Özet
Bu tez çalışmasının temel amacı; toplumsal bir sorun olan kadına şiddetin sinema diliyle anlatımıdır. Toplumsal sorunların sinema aracılığıyla, edebiyat ve şiirin katkılarıyla bir anlatısını oluşturmak, seyirci karşına çıkartmak, izleyiciyi bu konu üzerine düşünmeye sevk etmek ve daha önemlisi her yıl binlerce kadının öldürüldüğü ülkemizde, konuyla ilgili bir farkındalık yaratmaktır.
Özet (Çeviri)
The main purpose of this thesis is that to express the violence against women by using a cinematic launguage. To create a narrative for social problems with the contributions of literature and poetry through cinema. Bringing them to the audience, to encourage the audience to think on this issue and more importantly, to raise awareness in our country where thousands of women are killed every year.