E-learning based mobile application for kids with autism spectrum disorder
  1. Tez No: 701248
  2. Yazar: TARIK MOHAMMED ABDULJABAR
  3. Danışmanlar: PROF. DR. OSMAN NURİ UÇAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Mühendislik Bilimleri, Engineering Sciences
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 83
Özet
In the developmentally disabled population, smart phones have become famous. Unlike the 'worn', complicated and l-amnot-normal-looking' adaptive equipment, these mobile phones are the latest and innovative devices with which to see them. These handheld devices are said to act in the pockets as a contact system, a training tool on the go even a big help for others. In this thesis i focused on the E-learning based mobile application for kids with autism spectrum disorder using Python. This Application Amongst the Its versatile digital material and space, functionality, versatility and accessibility are characteristics. The touchpad display, especially for anyone with impaired motor ability, makes it more attractive and easier to use. Practical correspondence is provided Developments with autism people in comparison to their family and those in the group. Digital mobile technology versatility and innovative technologies are providing new opportunities for further study in the field of desktop treatment for students with Autism. Several eyewitness accounts offered an early glimpse of the increase flexibility of how these instruments could be made available. In enhancing their quality of life, the level of treatment of adolescents and their families plays a major part. We would create applications to improve the development of children with ASD. Particularly when framework, consistency and consistency are important to monitor actions. With this knowledge, Labelled and Freely Available Dataset from Open-Source Repository will be used and it is possible to make E learning based mobile application for kids with autism spectrum disorder. We will use Python for implementing our results in this thesis.
Özet (Çeviri)
Gelişimsel engelli nüfusta akıllı telefonlar meşhur oldu. 'Yıpranmış', karmaşık ve normal görünümlü olmayan' uyarlanabilir ekipmanların aksine, bu cep telefonları, onları görmek için en yeni ve yenilikçi cihazlardır. Bu el cihazlarının ceplerde bir iletişim sistemi, hareket halindeyken bir eğitim aracı olarak hareket ettiği ve hatta başkaları için büyük bir yardım olduğu söyleniyor. Bu tezde, Python kullanarak otizm spektrum bozukluğu olan çocuklar için e-öğrenme tabanlı mobil uygulamaya odaklandım. Bu Uygulama, çok yönlü dijital malzemesi ve alanı arasında işlevsellik, çok yönlülük ve erişilebilirlik özellikleridir. Touchpad ekranı, özellikle motor yeteneği bozuk olan herkes için, onu daha çekici ve kullanımı daha kolay hale getiriyor. Pratik yazışmalar sağlanır Otizmli bireylerde ailelerine ve gruptakilere göre gelişmeler sağlanır. Dijital mobil teknoloji çok yönlülüğü ve yenilikçi teknolojiler, Otizmli öğrenciler için masaüstü tedavisi alanında daha fazla çalışma için yeni fırsatlar sunuyor. Birkaç görgü tanığı, bu araçların nasıl kullanılabilir hale getirilebileceğine ilişkin artan esnekliğin erken bir görüntüsünü sundu. Yaşam kalitelerinin artmasında ergenlerin ve ailelerinin tedavi düzeyi önemli bir rol oynamaktadır. OSB'li çocukların gelişimini iyileştirmek için uygulamalar yapardık. Özellikle çerçeve, tutarlılık ve tutarlılık eylemleri izlemek için önemli olduğunda. Bu bilgi ile Open-Source Repository'den Etiketli ve Serbestçe Erişilebilir Veri Kümesi kullanılacak ve otizm spektrum bozukluğu olan çocuklar için E öğrenme tabanlı mobil uygulama yapmak mümkün olacaktır. Bu tezde sonuçlarımızı uygulamak için Python kullanacağız.