COVID-19 sürecinde korku kaygı, iş tatmini ve yaşam tatmini arasındaki ilişkinin incelenmesi: Kırklareli Üniversitesi örneği
Examination of the relationship between fear anxiety, job satisfaction and life satisfaction in the COVID-19 process: The case of Kırklareli University
  1. Tez No: 713034
  2. Yazar: HATİCE KARASAÇ
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ŞENOL ÖZTÜRK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Labour Economics and Industrial Relations
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kırklareli Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 70
Özet
Bu çalışma, Kırklareli Üniversitesi akademisyenlerinin Covid-19 salgını durumunda iş tatmini ve yaşam tatmini arasındaki ilişkiyi incelemeyi amaçlamaktadır. Çalışma kapsamında 132 akademisyen ile anket çalışması yürütülmüştür. Katılımcılara, Covid-19 korku ve kaygı ölçeği, iş tatmin -yaşam tatmin ölçekleri ve demografik bilgi formu uygulanmıştır. Çevrimiçi anketler yoluyla katılımcılara ulaştırılan soru formlarından elde edilen veriler karşılaştırmalı ve ilişkisel analiz yöntemlerine tabi tutulmuştur. Araştırmada Kırklareli Üniversitesi akademisyenleri açısından Covid-19 korku kaygı ile iş tatmini, yaşam tatmini arasında bir ilişki görülmemektedir.
Özet (Çeviri)
This study aims to examine the relationship between job satisfaction and life satisfaction of Kırklareli University academics in the case of the Covid-19 epidemic. Within the scope of the study, a survey was conducted with 132 academicians. Covid-19 fear and anxiety scale, job satisfaction scale, life satisfaction scale, and demographic information form were applied to the participants. The data obtained from the questionnaires delivered to the participants through online surveys were subjected to comparative and relational analysis methods. Covid-19 fear anxiety, job satisfaction, and life satisfaction dimensions do not differ significantly.