To critically analyse the practices involved in hosting international sporting events: case study: The London Olympic Games 2012
Uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği yapan ülkelerin karşılaştığı sorunlar; Londra 2012 Olimpiyat Oyunları çalışma örneği.
- Tez No: 713462
- Danışmanlar: ÖĞR. GÖR. GEOF BRANCH
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Spor, Sports
- Yıl: 2013
- Dil: İngilizce
- Üniversite: University of Wales/Prifysgol Cymru-Kensington College of Business
- Enstitü: Prifysgol Cymru-Kensington College of Business
- Ana Bilim Dalı: Yurtdışı Enstitü
- Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 83
Özet
Araştırma, uluslararası spor etkinliklerine ev sahipliği yapma aşamalarında kullanılan uygulamaların bir analizini ortaya koymaktadır. Çalışma, amaç ve hedefler de dahil olmak üzere çalışmanın genel görünümünü sunan bir girişle başlamaktadır. Sonraki bölüm, araştırmanın kurgulandığı kuramlara değinmekte ve araştırmanın amacıyla ikincil kaynaklardan yararlanarak ilgili alan yazını gözden geçirmektedir. Daha sonraki bölümlerde, birincil kaynaklardan anket yoluyla toplanan verilerin uygun yöntem ve tekniklerle analiz edildiği ve elde edilen sonuçların tasnif edilip değerlendirildiği açıklanmıştır. Son bölüm, çalışmanın geri planı, verilerin değerlendirilmesi ve elde edilen bulguların yorumlanmasına ilişkin bir sonuç bölümüdür. Ayrıca bu bölümde, birincil ve ikincil kaynaklardan elde edilen veriler de sunulmuştur. Çalışma, elde edilen bulgulardan alan yazın temelli çıkarımlar ve gelecek çalışmalar için öneriler ile tamamlanmaktadır.
Özet (Çeviri)
Research deals with the analysis of practices that is involved in the hosting of international sports events. Research starts with the brief introduction that gives the overall view of dissertation and the study along with the aims and the objectives. The further chapter attempts to make the review of literature that unplugs the theory that is involved in the study and the analysis is made with the secondary sources of data. Research then makes the analysis of various techniques that are used while implementing research. Research methods and the data that helps in the collection of data from the primary sources is also explained. Research collects the primary data with the questionnaire and the results are further sorted out and assessed. The final chapter makes the conclusions of entire study and how they are done. This is used to give the details of entire research and how they are assessed. The data that is assessed with the primary and the secondary data are also given. The following gives the conclusions and the recommendations for the study.