İş sağlığı ve güvenliğinin performans yönetimi üzerindeki etkisi
Impact of occupational health and safety on performance management
- Tez No: 718941
- Danışmanlar: PROF. DR. ERTUĞRUL RECEP ERBAY
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Sağlık Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Healthcare Management, Labour Economics and Industrial Relations
- Yıl: 2021
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Sağlık Yönetimi Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 109
Özet
Bu araştırma iş sağlığı ve güvenliği ve performans yönetimi hakkında bilgi vermek ve iş sağlığı güvenliğinin performans yönetimine etkisini ifade etmek amacıyla hazırlanmıştır. Araştırmanın tamamlanması aşamasında yöntem olarak literatür taraması yönteminden yararlanılmıştır. Literatürde iş sağlığı ve güvenliği ve performans yönetimi kavramlarıyla ilgili yayınlar incelenerek çalışmaya aktarılmıştır. Araştırma sonucunda iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarının performansı olumlu yönde etkilediği tespit edilmiştir.
Özet (Çeviri)
This research has been prepared to give information about occupational health and safety and performance management and to express the effect of occupational health and safety on performance management. At the completion of the research, the literature review method was used as a method. In the literature, publications related to the concepts of occupational health and safety and performance management were examined and transferred to the study. As a result of the research, it has been determined that occupational health and safety practices affect performance positively.