Arama kurtarma ekipleri için lojistik çözümler
Logistic solutions for search and rescue teams
- Tez No: 719270
- Danışmanlar: DR. ADNAN ÇORUM
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Kamu Yönetimi, İşletme, Public Administration, Business Administration
- Yıl: 2022
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Tedarik Zinciri Yönetimi ve Lojistik Yönetimi Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 57
Özet
Bu çalışmada, Afet ve Acil Durum Lojistiğinin etki alanındaki en önemli birim olan arama kurtarma ekiplerinin lojistik problemleri incelenmiştir. Esasen bir kamu yönetimi sorumluluğu olan afet ve acil durum yönetimine, ülkemizdeki kamu kurumlarının nasıl yaklaştıkları araştırılmıştır. Geçmişte yaşanan birçok afete müdahale etmiş profesyonel arama kurtarma ekipleri ile yüz yüze mülakatlar yapılmış ve tespit edilen lojistik problemlere çözüm önerileri getirilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this study, the logistics problems of search and rescue teams, which are the most important units in the domain of Disaster and Emergency Logistics, were examined. It has been researched how public institutions in our country approach disaster and emergency management, which is essentially a public administration responsibility. Face-to-face interviews were conducted with professional search and rescue teams that had intervened in many disasters in the past, and solutions were offered to the identified logistics problems.