İş sağlığı ve güvenliği uygulamalarının çalışanlarda örgütsel bağlılık ve iş performansına etkisi: Havacılık sektöründe bir araştırma
The effect of occupational health and safety practices on organizational loyalty and work performance of employees: A research in aviation sector
  1. Tez No: 723523
  2. Yazar: NİHAL SEYHAN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ÖMER TURUNÇ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İşletme, Labour Economics and Industrial Relations, Business Administration
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 114
Özet
Bu araştırmanın amacı, İş sağlığı ve güvenliği uygulamalarının çalışanlarda örgütsel bağlılık ve iş performansı üzerindeki etkisinin incelenmesidir. Araştırmanın modeli araştırmanın amacı kapsamında nedensel-karşılaştırmalı (causal-comperative) model olarak belirlenmiştir. Araştırmadan elde edilen sonuçlara göre; katılımcıların iş yeri güvenliğine ilişkin görüşleri ve örgütsel bağlılıklarının iş performansları üzerinde anlamlı etkisi araştırılmıştır.
Özet (Çeviri)
The aim of this research is to examine the effects of occupational health and safety practices on organizational commitment and job performance in employees The model of the study was determined as a causal-comperative model within the scope of the purpose of the study. According to the findings obtained from the research;The significant effects of the participants' views on workplace safety and organizational commitment on their job performance were investigated.