Uzaktan eğitim sürecinde beden eğitimi ve spor yüksekokulu öğrencilerinin görüşlerinin incelenmesi
Examination of the views of physical education and sports high school students in the
  1. Tez No: 728638
  2. Yazar: AYDIN AKÇA
  3. Danışmanlar: PROF. DR. HAYRETTİN GÜMÜŞDAĞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, Education and Training
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Yozgat Bozok Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 85
Özet
Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs yaşamın her alanında olduğu gibi eğitimde de değişikliklere neden olmuştur. Ülkemizde bu süreçte yüz yüze eğitime ara verilerek eğitimin sürdürebilirliğini sağlamak amacıyla uzaktan eğitime başlanması gerekli görülmüştür. Bu araştırmada“uzaktan eğitimde beden eğitimi ve spor eğitiminin uygulanabilirliği”amacıyla öğrenci görüşleri alınarak öneriler getirilmiştir. Anketler, Yozgat Bozok Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencilerine uygulanmıştır. Anket sonucunda elde edilen bulgulara göre, öğrencilerin uzaktan eğitimden olumsuz yönde etkilendiği ve öğrencilerin akademik ve mesleki hayatlarında kendilerini başarısız hissettikleri sonucuna varılmıştır.
Özet (Çeviri)
The coronavirus, which influenced the world, caused in education as in all areas of life. In our country it was considered necessary to start distance education in order to ensure the sustainability of education by interrupting face-to-face education. In this research suggestions were made by taking the opinions of students for the purpose of“physical and sports education in distance education”. The surveys were applied to undergraduate students at Yozgat Bozok University of High school of Physical Education and Sports. According to the findings obtained as a result of the survey, it was concluded that the students were negatively affected by distance education and that the students felt unsuccessful in their academic and professional lives.