Otel işletmelerinde hizmet kalitesi ve Şile bölgesinde bir araştırma
Service quality in hotel management and a research in Şile region
  1. Tez No: 73383
  2. Yazar: NESRİN ÇAKIR ÖNEY
  3. Danışmanlar: PROF. DR. DAVUT AYDIN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 1998
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Anadolu Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Turizm ve Otelcilik İşletmeciliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 154
Özet
III ÖZET Bu çalışmada, hizmet işletmeleri açısından büyük önem taşıyan kalite kavramı otel işletmeleri açısından ele alınmıştır. Çalışma üç bölümder oluşmaktadır. Birinci bölümde, genel olarak kalite ve hizmet kalitesi kavramı, ikinci bölümde, otel işletmeleri kavramı, müşteri beklentileri, müşteri tatmini, hizmet kalitesini etkileyen unsurlar açıklanmıştır. Üçüncü bölümde ise, Şile bölgesinde yer alan otellerdeki hizmet kalitesinin durumu, otel müşterilerine uygulanan anketlerden toplanan verilerin çözümlenmesi ile elde edilen verilerin yorumlan, son olarak ulaşılan sonuçlar ve öneriler yer almaktadır.
Özet (Çeviri)
IV ABSTRACT In this study, the concept of quality control which is important from perspective of service company is examined. All together, this study consists of there chapters. The first chapter deals with the concepts of quality and service; the second chapter examines the elements of determinants of service quality of hotels that take place in Şile are examined. Data gathered from the questionnaires applied to hotels' client are analysed and interpreted The results and the suggestions are also presented.