Düşük gelirlilere konut yapımında teknoloji seçimi
The Choise of soutable technology in housing for people who have low in come level
  1. Tez No: 7342
  2. Yazar: NALAN KALKAN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ZİYA UTKUTUĞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
  7. Yıl: 1989
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Yapı Eğitimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 66
Özet
DÜŞÜK GELİBLÎLERE KONUT YAPIMINDA TEKNOLOJİ SEÇİMİ (Yüksek Lisans Tezi) Nalan KALKAN GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Haziran 1989 OZ Türkiye'de İkinci Dünya Savaşı' ndan sonra sanayileşme ve nüfus artışı sonucunda başlayan köyden kente göç olayı gece kondulaşmaya neden olmuştur. Konut yapımında kullanılan çeşitli üretim biçimleri ve teknolojileri bulunmaktadır. Gecekondulaşma nın önlenmesi için konut sorununun çözümü gerekmektedir. Bunun için kısa sürede, az işgücü kullanarak, kaliteli ve ucuz konutla rın üretilmesi gerekmektedir. Düşük gelirli olarak tanımlaya bileceğimiz köyden kente göçeden ve tasarruf olanakları sınırlı olan bu gruba konut yapımında kullanılacak teknolojinin seçimi tezin amacıdır. II
Özet (Çeviri)
THE CHOISE OF SOUTABLE TECNHLOGY IN HOUSING FOR PEOPLE WHO HAVE LOW IN COME LEVEL (M.Sc.Thesis) Nalan KALKAN GAZt UNIVERSTIY INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY June 1989 ABSTRACT The migration from rural areas to cities due to industriali zation and population boom seen after the 2.nd World War is the main cause for the“Slumization”in Turkey» There are several kinds öf technologies in“housing”industry. It is essential to solve the housing question in order to prevent“Slumization”in order to achieve that it is essential to produce low-cost houses by utilizing small man-power in short time. The purpose of this thesis is to determine the best housing production technology for emmigrants from villages to cities who have low-saving levels. Ill