Impact of customer experience innovation on growth of luxury retail fashion company
Müşteri deneyimi inovasyonunun lüks perakende moda şirketinin büyümesine etkisi
  1. Tez No: 741688
  2. Yazar: RANA AQEEL AKHTAR
  3. Danışmanlar: DR. ÖZAY ÖZAYDIN, PROF. YUSUF İLKER TOPCU, PROF. SAİT GÜL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Girişimcilik ve İnovasyon Yönetimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 76
Özet
Harika bir müşteri deneyimi sağlamak, Lüks Perakende Moda Şirketinin büyümesi için en önemli faktörlerden biri olarak kabul edilir. Dahası, müşteri deneyimi, perakende inovasyonunun ana itici gücüdür. Bu çalışma, müşteri deneyimi yeniliğinin Lüks Perakende Moda Perakende Şirketi'nin büyümesindeki önemi ve etkisini araştırıyor ve tartışıyor ve bu yenilikler ile farklı büyüme önlemleri arasındaki ilişkiyi tanımlıyor. Bu çalışmanın kapsamı, müşteri deneyimi yeniliğinin lüks perakende Moda Şirketi'nin büyümesini nasıl etkilediğine odaklanıyor ve bu yenilikler ile şirketin yönetim bakış açısından büyüme önlemleri arasındaki ilişkiyi ortaya çıkarıyor. Metodoloji için, farklı ülkelerdeki farklı lüks moda markalarında çalışan orta ve üst düzey yöneticilerle on iki görüşmenin yapıldığı Nitel teknik kullanılmıştır. Lüks perakende moda giyim endüstrisi, bu çalışmanın odak noktasıdır. Bu çalışmanın bulguları, müşteri ilişkileri, sadakat ve katılımın oynadığı önemli bir rolü göstermektedir. Ayrıca, müşteri deneyimi yenilikleri müşteriler için değer yaratır, müşteri memnuniyetini artırır, müşterileri sadık kılar ve şirketin büyümesini sağlar. Bu yeniliklerin uzun vadede farklı büyüme ölçüleriyle olumlu bir ilişkisi vardır. Bununla birlikte, kısa vadede, yeniliklerin boyutuna, kapsamına, büyüklüğüne ve uygulanmasına bağlı olarak farklılık gösterebilir.
Özet (Çeviri)
Providing a great customer experience is considered one of the most important factors for Luxury Retail Fashion Company's growth. Moreover, customer experience is the main driver for retail innovation. This study explores and discusses the importance and impact of customer experience innovation on the growth of Luxury Retail Fashion Retail Company and identifies the relationship between these innovations and different growth measures. The scope of this study concentrates on how customer experience innovation impacts luxury retail Fashion Company's growth and figure out the relationship between these innovations with the growth measures from the company's management point of view. For methodology, the Qualitative technique was used in which twelve interviews were conducted with middle to top-level managers working in different luxury fashion brands in different countries. The luxury retail fashion apparel industry is the focus of this study. The findings of this study indicate an important role played by customer relationships, loyalty, and engagement. Moreover, customer experience innovations create value for the customers, increase customer satisfaction, make customers loyal, and result in the company's growth. These innovations have a positive relationship with different measures of growth in the long run. However, in the short run, they might differ depending upon the size, scope, magnitude, and implementation of the innovations.