İşletmelerin kurumsal itibarının özel ve kamu kesiminde yer alan endüstriyel müşterilerin algıladığı değer üzerindeki etkisi
The impact of enterprise reputation on the perceived value of industrial customers in the private and public sector
- Tez No: 755274
- Danışmanlar: DOÇ. DR. HABİBE YELDA ŞENER
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2022
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Kütahya Dumlupınar Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Pazarlama Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 102
Özet
Kurumların stratejik kaynaklarından birisi olarak kabul edilen kurumsal itibar, işletmelere değer katan ve uzun vadeli getirileri olan bir işletme varlığıdır. İtibar, artan bu öneminden dolayı, son yıllarda akademisyenlerin ilgisini çeken bir konu haline gelmiştir. Müşteri değeri, kurumların müşterileri ile karşılıklı değer paylaşımına dayanmakta ve her bir müşterinin, kurumun diğer varlıkları gibi yönetilmesi gerekliliğine odaklanmaktadır. Bu doğrultuda gerçekleştirilen araştırmanın amacı, işletmelerin itibar faaliyetlerinin müşterinin algıladığı değer üzerindeki etkisini incelemektir.
Özet (Çeviri)
Reputation, considered as one of the strategic resources of corporations, is a business asset that adds value to businesses and has long-term returns. Due to its increasing importance, reputation has become a subject of interest to academics in recent years. Customer value is based on the mutual value sharing of corporations with their customers and focuses on the necessity of managing each customer like other assets of the institution. The purpose of the research carried out in this direction is to examine the impact of reputation activities of businesses on the perceived value of the customers.