α-Kenmotsu Manifoldlar Üzerinde Bazı Tensör Şartlarının İncelenmesi
Investigation of Some Tensor Conditions on α-Kenmotsu Manifolds
  1. Tez No: 757803
  2. Yazar: DENİZ KARA
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. HAKAN ÖZTÜRK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Afyon Kocatepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Geometri Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 52
Özet
Bu tez çalışması dört bölümden oluşmaktadır. Tezin birinci bölümü giriş kısmına ayrılmıştır. Değme yapılar, hemen hemen değme metrik yapılar ve Kenmotsu manifoldlar ile ilgili gerekli bilgiler sunulmuştur. Tezin ikinci bölümünde, temel kavramlar ve literatür bilgileri verilmiştir. Tezin üçüncü bölümünde, η-paralel Ricci tensörlü, η-Einstein ve Einstein α-Kenmotsu manifoldlar üzerinde bazı sonuçlar elde edilmiştir. Tezin son bölümünde, yarı-simetrik, lokal simetrik, Ricci-yarı simetrik, Ricci rekürent, konformal yarı-simetrik, projektif yarı-simetrik, konsirküler yarı-simetrik, konformal flat, projektif flat, konsirküler flat, D-konformal eğrilik tensörü, genelleştirilmiş rekürent, genelleştirilmiş Ricci rekürent, genelleştirilmiş konsirküler rekürent, lokal ve global ϕ-simetrik şartlarını sağlayan α-Kenmotsu manifoldlar incelenmiş ve bazı sonuçlar elde edilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of four chapters. The first chapter of the thesis is devoted to the introduction part. Necessary information about contact structures, almost contact metric structures, and Kenmotsu manifolds are presented. The second chapter of the thesis gives basic concepts and literature information. In the third chapter of the thesis, some results are obtained on η-parallel Ricci tensor, η-Einstein, and Einstein α-Kenmotsu manifolds. In the last chapter of the thesis, semi-symmetric, locally symmetric, Ricci semi-symmetricl, Ricci recurrent, conformal semi-symmetric, projective semi-symmetric, concircular semi-symmetric, conformal flat, projective flat, concircular flat, D-conformal curvature tensor, generalized Recurrent, generalized Ricci recurrent, generalized concircular recurrent, α-Kenmotsu manifolds satisfying local and global ϕ-symmetric conditions are examined and some results are obtained.