Kesirli diferensiyel denklemlerin nümerik çözümleri
Numerical solutions of fractional differential equations
  1. Tez No: 758522
  2. Yazar: REYHAN UĞUZ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. SERMİN ÖZTÜRK, DR. TUĞBA YALÇIN UZUN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Afyon Kocatepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Matematik Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 89
Özet
Bu tez çalışması altı bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm, giriş kısmına ayrılmıştır. İkinci bölümde, gerekli temel tanımlar ve kavramlar sunulmuştur. Üçüncü bölümde, Adi diferensiyel denklemlerin nümerik çözümleri verilmiştir. Dördüncü bölümde, Kısmi türevli diferensiyel denklemlerin nümerik çözümleri verilmiştir. Beşinci bölümde, Kesirli diferensiyel denklemlerin nümerik çözümleri açıklanmıştır. Altıncı bölümde ise, tartışma ve sonuç kısmına yer verilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis study consists of six chapters. The first chapter is devoted to introduction. In the second chapter, necessary basic concepts and definitions are presented. In the third chapter, numerical solutions of ordinary differential equations are given. In the fourth chapter numerical solutions of partial differential equations are given, In the fifth chapter, numerical solutions of fractional differential equations are explained. In the sixth section, the discussion and conclusion section is given.