Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü öğrencilerinin müzik alan derslerindeki başarılarının incelenmesi
  1. Tez No: 76162
  2. Yazar: ŞEBNEM YILDIRIM
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. YILMAZ ŞENDURUR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Müzik, Music
  7. Yıl: 1998
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 97
Özet
ANKARA ANADOLU GÜZEL SANATLAR LİSESİ MUZIK BOLUMU ÖĞRENCİLERİNİN MÜZİK ALAN DERSLERİNDEKİ BAŞARILARI İLE GENEL BİLGİ ALANI DERSLERİNDEKİ BAŞARILARININ İNCELENMESİ (Yüksek Lisans Tezi) Şebnem YILDIRIM GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Temmuz-1998 ÖZET Bu araştırma, Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü'ndeki öğrencilerin müzik alan derslerindeki başarıları ile genel bilgi alanı derslerindeki başarılarını belirlemeye ve incelemeye yöneliktir. Çalışmanın, Anadolu Güzel Sanatlar Liselerindeki eğitimin verimliliğinin arttırılması için gereken önlemler konusunda, A.G.S.L'deki mevcut uygulamalara ışık tutması beklenmektedir. Bu çalışmayla, elde edilen verilerin, kaliteli-çağdaş eğitim programlarının geliştirilmesi çalışmalarına katkı getireceği ümit edilmektedir. Araştırmada veriler Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi arşivindeki ders geçme defterlerinden, kaynak tarama yöntemi ile toplanmıştır. Araştırmada elde edilen verilerden Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'ndeki uygulamalar belirlenerek istatistiksel değerlendirmeler yapılmıştır. Bilim Kodu Anahtar Kelime Sayfa adedi Tez yöneticisi 2241801 Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi 88 Doç. Yılmaz ŞENDURUR
Özet (Çeviri)
A RESEARCH ON THE PERFORMANCE OF THE MUSIC STUDENTS OF ANKARA ANATOLIAN HIGH SCHOOL OF FINE ARTS IN MUSIC MAJORS AND OTHER GENERAL COURSES (M.A. THESIS) Şebnem YILDIRIM GAZI UNIVERSITY INSTITUTE OF SCIENCE July, 1998 ABSTRACT This research has been mode to determine and analyse the students performance in music majors and general courses in Ankara Anatolian High School of Fine Arts. This study is expected to shed light on the existing practice in A.G.S.L. so that necessary measures to increase productivity in Anatolian High School of Fine Arts could be taken. It is hoped that it will be possible to contribute to the development of the studies regarding modern and high-quality educational programmes through the data gathered in this study. The data of this research have been gathered from the chass registration reports in the archive of Ankara Anatolian High School of Fine Arts with eric-scanning technique. Statistical evalvations have been made by determining the practice in Ankara Anatolian High School of Fine Arts from the data in the research. Science Code Key Words Number of Pages Advisor 2241801 Ankara Anatolian High School of Fine Arts 88 Assoc.Doç.Yılmaz ŞENDURUR