Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü çalışanlarının iş tatminlerinin toplam kalite standartları açısından incelenmesi
Examination of the job satisfaction of karabük YOUTH and sports directorate employees in terms of total quality standards
  1. Tez No: 761973
  2. Yazar: ISMAEL NAJEEB MAJEED
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ CİHAN AKKAYA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Spor, Sports
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Karabük Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 84
Özet
Bu araştırma, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürlünde görev yapan personelin Toplam Kalite Yönetimi standartları açısından“İş Doyumu”düzeylerinin çeşitli değişkenler açısından incelenmesi amacıyla yapılmıştır. Araştırmanın evrenini, Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürlünde hizmet personeli olarak görev yapan 650 kişi oluştururken, örneklemini ise araştırmaya gönüllü olarak katılan 150 hizmet personeli oluşturmuştur. Veri toplama aracı olarak araştırmacı tarafından oluşturulan kişisel bilgi formu ve Weiss, Dawis, England ve Lofquist (1967: 3) tarafından geliştirilmiş Baycan (1985: 8) tarafından Türkçeye uyarlaması yapılmış“Minesota İş Doyumu”ölçeği kullanılmıştır. Verilerin analizinde SPSS 25 paket programı kullanılmıştır. Verilerin normalliği için skewness ve kurtosis değerleri kontrol edilmiş, verilerin normal dağıldığı tespit edilmiştir. Normal dağılım gösteren bu veriler için, independent t test ve One-way ANOVA testi kullanılmıştır.
Özet (Çeviri)
This research was carried out in order to examine the“Job Satisfaction”levels of the personnel working in the Karabuk Youth and Sports Provincial Directorate affiliated to the Ministry of Youth and Sports in terms of various variables in terms of Total Quality Management standards. The population of the research consisted of 650 people who working as service staff in the Karabük Provincial Directorate of Youth and Sports, while the sample consisted of 150 service staff who voluntarily participated in the research. As a data collection tool, the personal information form created by the researcher and the Total Quality Management scale developed by Weiss, Dawis, England, and Lofquist (1967) : 3) and adapted into Turkish by Baycan (1985: 8) and this scale was used. SPSS 25 package program was used in the analysis of the data. The skewness and kurtosis values were checked for the normality of the data, and it was found that the data were normally distributed. Independent t-test and One-way ANOVA test were used for these normally distributed data.