The consumer approach to sustainability in the automotive sector / Jordan
Otomotiv sektöründe sürdürülebilirlikte tüketici yaklaşımı / Ürdün
- Tez No: 762638
- Danışmanlar: DOÇ. DR. ADNAN VEYSEL ERTEMEL
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2022
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Pazarlama Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Pazarlama Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 58
Özet
Yeni fikirlerin üretilme hızı nedeniyle, sürdürülebilirlik artıyor gibi görünüyor. Tüketiciler, satın alma kararlarının çevresel etkilerinin daha fazla farkına varıyorlar. Tüketiciler satın alma tercihlerinin çevresel sonuçlarının farkındadır ve buna göre hareket ederler. Firmaların kar marjı sağlama çabalarında açıkça görülmektedir. Yüksek kaliteli süreçler genellikle yüksek kaliteli ürünlere dönüşür; bu nedenle, müşteriler onlar için daha fazla ödemeye hazırdır. Tüketiciler, daha önce yaygın olarak benimsenmesine engel olan pillerin maliyeti düştüğünden, elektrikli otomobil satın almaya giderek daha istekli hale geldi. Benzinli otomobillere alternatif olarak elektrikli araçlar bu makalenin öncelikli vurgusu olacak. Çevre uğruna, tüketiciler sürdürülebilir ürünler için daha fazla ödeme yapmaya isteklidir. Çevreye zarar veren yakıt tasarruflu araçların kullanımı, ekolojik açıdan faydalı maddelerden uzaklaşmanın en bariz örneğidir. Müşteriler, yeni ve çevreye duyarlı bir alternatif sağladıkları için elektrikli arabalara yöneliyor.
Özet (Çeviri)
Owing to the rate at which new ideas are being generated, sustainability appears to be on the rise. Consumers are becoming more aware of the environmental impact of their purchasing decisions. Consumers are aware of the environmental consequences of their purchasing choices, and they act accordingly. It's evident in the effort to secure a profit margin by firms. High-quality processes generally translate into high-quality products; therefore, customers are willing to pay more for them. Consumers are increasingly eager to purchase electric automobiles since the cost of batteries, which had previously been a deterrent to widespread adoption, had declined. As an alternative to gasoline-powered automobiles, electric vehicles will be the primary emphasis of this article. For the sake of the environment, consumers are willing to pay more for sustainable items. The usage of fuel-efficient vehicles, which damage the environment, is the most glaring example of a shift away from ecologically beneficial items. Customers are drawn to electric cars because they provide a novel and environmentally responsible alternative.