Gebelerin koronavirüs korkusu ve sağlık davranışlarının incelenmesi
Investigation of coronavirus FEAR and HEALTH behaviors of pregnant women
  1. Tez No: 767791
  2. Yazar: ÜMMÜGÜL USTA
  3. Danışmanlar: PROF. DR. SAMİYE METE
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Hemşirelik, Nursing
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstinye Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 102
Özet
Bu araştırma gebelerin koronavirus korkusu ve sağlık davranışlarının incelenmesi amacıyla planlanmıştır. Araştırma Aralık 2020 – Mart 2021 tarihleri arasında özel bir hastanenin kadın hastalıkları doğum poliklinik ve kliniklerinde 113 gebe ile yapılmıştır. Katılımcıların COVID 19 korkusu ölçeğinden alınan puan ortalama 20,69 ±5,310 minimum 7, maksimum 35 puan olduğu saptandı.
Özet (Çeviri)
This study was planned to examine the fear of coronavirus and health behaviors of pregnant women. December 2020 – March 2021, the study was conducted with 113 pregnant women in obstetrics and gynecology outpatient clinics and clinics of a private hospital. The mean score of the participants on the COVID-19 fear scale was 20.69 ±5.310 with a minimum score of 7 and a maximum score of 35.