Design and implementation of a smart wristbandfor monitoring physiological and emotional statusof the user
Kullanıcının fizyolojik ve duygu durumunu izlemek içinakıllı bir bileklik tasarım ve gerçeklenmesi
  1. Tez No: 771173
  2. Yazar: ÇAĞRI CANDAN
  3. Danışmanlar: DR. REİS BURAK ARSLAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Biyomühendislik, Computer Engineering and Computer Science and Control, Bioengineering
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Galatasaray Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 65
Özet
Günümüzde insanlar sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek amacıyla kişisel sağlık ürünleriyle daha ilgilenir oldular. Özel donanım ve yazılımların geliştirilmesi sağlık durumlarını gözlemleme ve vücutlarıyla daha etkileşimli olabilme imkanı yarattı. Öte yandan Nesnelerin internetindeki ilerlemeler bu amaçla kullanılan elektronik cihazlarla etkileşime geçebilmeyi mümkün kıldı. Bu master tezi çalışmasında, birden çok bileşenden oluşan bir IOT platformunu temel alan akıllı bir bileklik sistemi tasarlanmış ve gerçeklenmiştir. Sistemin kullanıcılardan ham datayı toplayıp daha sonra akıllıca analiz edilebileceği sunucuya aktarımı gerçekleştirdiği gösterilmiştir.
Özet (Çeviri)
Nowadays people become more interested with personal healthcare products in order to maintain their wellbeing. The development of specific hardware and software enabled people to monitor their own health status and be more interactive with their body. The advances in the internet of things (IOT) made it possible to interact with electronic devices used for these purposes. (Stuart, 2018). In this master thesis, we have designed and implemented a smart Wristband system based on an IOT platform which consist of several components. We have shown that the system is capable of acquiring the raw data from the user and transmitting it on server for smart analysis thereafter.