The impact of information technology on international business strategy. (A case study of Unilever Nigeria)
Bilgi teknolojisinin uluslararası iş stratejisi üzerindeki etkisi. (Unilever Nijerya örneği)
  1. Tez No: 775540
  2. Yazar: ADEKUNLE DAVID OLOWU
  3. Danışmanlar: PROF. DR. HALİT TARGAN UNAL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İstanbul Okan Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 95
Özet
Çalışma, şirketlerin iş süreçlerini ve stratejilerini ve bilgi teknolojilerinin uluslararasılaşma sürecindeki rolünü incelemektedir. Bu çalışmanın birincil odak noktası, bilgi teknolojisinin Unilever Nijerya Plc'nin uluslararası iş stratejisi üzerindeki etkisini incelemektir. Şu anda şirketler, ürünlerinden hizmetlere kadar işyerinde bilgi teknolojisi üzerine inşa ediyor. Uluslararası bir iş stratejisi, dünyanın dört bir yanındaki işletmelerin uluslararası alanda genişlemek için üstlendikleri önemli bir yaklaşımdır. Çalışma, küresel ticarette önemli bir bileşen olduğu için teknoloji ve internetin küresel ticareti nasıl etkilediğine bakıyor.
Özet (Çeviri)
The study examines companies' business processes and strategies and information technology's role in their internationalization process. This study's primary focus is to examine the impact of information technology on the international business strategy of Unilever Nigeria Plc. Currently, companies are already building on information technology in the workplace, from products to services. An international business strategy is an important approach that businesses around the globe undertake to expand internationally. The study looks at how technology and the internet impact global business, as it is a key component in global business.