الجريـمة الاقتصادية ـ الأسباب والحلول في ضوء الاقتصاد الإسـلامي دراسة مقارنة
Ekonomik suç, İslam ekonomisi ışığında başlık nedenleri ve çözümleri
  1. Tez No: 788697
  2. Yazar: SAAD IBRAHİM RAİHAN ALMSHHADANI
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ HANAN AKKO
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Din, Religion
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: Arapça
  9. Üniversite: Çankırı Karatekin Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Temel İslam Bilimleri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 112
Özet
Çalışma İslam ekonomisi ve çözümleri, dilsel suç geniş ekonomik araştırma kavramının ışığında ekonomik suçların nedenleri konu olan araştırmacılar tarafından detaylı bir şekilde yazılmamış önemli konulardan biri, bahsediyor ve ek olarak adlandırılan insan yapımı yasaların tanımında ekonomik suçlara. Bu ekonomik suç ve onların köken, bunların nedenleri ve etkileri direklerinden araştırma çalışmasına da oldu ve bu suçları ve önleme mücadele yolları ele. ayrı ayrı olarak yararının gerektirdiği suç ve ne mali güvenlik ve adalet, elde etmek ve bu tür suçların komisyon sınırlamak ve onları tamamen önlemek için denemek için topluluk görevleri gerektirir için eylemlerin faillerine üzerinde şeriat tarafından kurulan araştırma yaptırımlar gibi önleme açısından lezyon veya tedavi ve toplumun tüm üyelerinin korunan haklar, hem bu konuda İslam'ın öğretilerini uygulayarak. Çalışma, çalışmanın ilk bölümünde, ekonomik suçun nedenleri ekonomik suç sütunlarla ve ikinci bölümde ele dört ana bölüm kaldınıması, üçüncü bölümde ve sonraki muharebe ekonomik suç ve yolları yolları ele onlara hitap.
Özet (Çeviri)
The topic of economic crime causes and remedies in light of Islamic economics is one of the most significant issues in scientific research employing publications, which is covered in this article. The study also revealed the penalties imposed by the glorious Sharia for offenders of these acts for each crime independently as required by the interest, as well as the societal obligations to reach security and financial justice, reduce the commission of such crimes, and try to prevent them permanently by applying the Islamic teachings contained in this regard, both in terms of prevention and treatment, with which all members of society's rights are infringed. A preface and four main chapters comprised the study. The first chapter discussed the foundations of economic crime, the second discussed the causes of economic crime, and the third discussed the methods that may be used to combat economic crime.