Esnek topolojik uzaylarda bağlantılılık üzerine
On the connectedness in soft topological spaces
  1. Tez No: 800001
  2. Yazar: HÜSEYİN AKDOĞAN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. MUSTAFA HABİL GÜRSOY
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İnönü Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 50
Özet
Beş bölümden oluşan bu yüksek lisans tezinin birinci bölümünde, bu tezde yer verilecek esnek kümelerin ve esnek bağlantılı topolojik uzayların tarihçesi hakkında genel bilgiler verildikten sonra tezin amacından bahsedildi. İkinci bölümde, esnek kümeler ve bazı cebirsel özelliklerine yer verildikten sonra üçüncü bölümde esnek topolojik uzaylara, dördüncü bölümde ise esnek topolojik uzaylarda bağlantılılık ve esnek lokal bağlantılılık kavramlarına yer verildi. Beşinci ve son bölümde ise bu tezin sonuç kısmına yer verilmiştir.
Özet (Çeviri)
The first part of this master's thesis, which consists of five chapters, gave general information about the history of plastic sets and plastic connected topological spaces that will be included in this thesis, and then the purpose of the thesis was mentioned. In the second part, plastic sets and some of their algebraic properties are placed in soft topological spaces in the third region, and in the fourth region the concepts of connectivity and soft local connectedness in plastic topological spaces. In the fifth and last chapter, the conclusion part of this thesis is given.