Kesirli dalgacık dönüşümlü uzayların bilineer çarpanları
Bilinear multipliers of spaces with fractional wavelet transform
- Tez No: 806577
- Danışmanlar: PROF. DR. ÖZNUR KULAK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2023
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Amasya Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 41
Özet
Literatürde O. Blasco ve F.Villaroya, Lebesgue uzayları için bilineer çarpanları tanımlamışlardır. Ayrıca tanımladıkları bilineer çarpanların bir takım özelliklerini incelemişlerdir. Bu çalışmada, O. Blasco ve F.Villaroya'nın bilineer çarpan teorisinde kullandıkları yöntemlerle, kesirli dalgacık dönüşümü ile elde edilen fonksiyon uzayı için bilineer çarpan tanımı yapılıp bu uzay için bilineer çarpanlar uzayı araştırılmıştır. Daha sonra bu uzayların bir takım özellikleri incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
In the literature, O.Blasco and F.Villaroya defined bilinear multipliers of Lebesgue spaces. They also examined some properties of the bilinear multipliers. In this study, by using the methods used in the bilinear multiplier theory by O.Blasco and F.Villaroya, the bilinear multiplier definition for the function space obtained by the fractional wavelet transform is made and the bilinear fractional multiplier space for this space is investigated. Then, some properties of these spaces are examined.