Laplace residual power series techniques for solving fractional partial nonlinear systems with independent N dimensions
Bağımsız N boyutlu kesirli kısmi lineer olmayan sistemlerin çözümü için laplace rezidü kuvvet serisi teknikleri
  1. Tez No: 822210
  2. Yazar: OMER MUAYAD JAMEEL ALTEKREETI
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ŞERİFENUR CEBESOY ERDAL, DR. ÖĞR. ÜYESİ SAMER RAAD YASEEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Çankırı Karatekin Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Uygulamalı Matematik Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 62
Özet
Bu araştırmada, doğrusal olmayan kesirli kısmi sorunların çeşitli sistemleri, Laplace artık güç serisi yönteminin birleştirilmesiyle analitik olarak çözülmekte ve artık güç serisi yöntemine kıyasla çok az zaman ve enerji içeren bir sınır fikriyle hızlı yakınsak seri şekillerde analiz ve yaklaşık çözümler üretmektedir. Önerilen yaklaşımın basit, etkili veya uygulanabilir olup olmadığını görmek için çeşitli zorluklar incelenir ve çoğaltılır. Toplanan bulguların incelenmesi, söz konusu yöntemin doğrusal olmayan teknik sorunların cevaplarını keşfetmek için basit, kesin ve uygun olduğunu göstermektedir
Özet (Çeviri)
In this research, various systems of non-linear fractional partial issues are analytically solving through combining the Laplace residual power series method to produce analysis and approximate solutions in quick convergent series shapes through the idea of a limit with little time and energy comparison to the residual power series method. Several challenges are examined and replicated to see whether the suggested approach is straightforward, effective, or viable. A study of a collected findings demonstrates that aforementioned method is simple, precise, and appropriate to discover the answers to non-linear technical issues.