Using Laplace residual power series techniques to construct a series solution to the time fractional Navier-Stokes equations
Zaman kesirli Navier-Stokes denklemlerine serisel bir çözüm oluşturmak için Laplace rezidü kuvvet serisi tekniklerini kullanma
- Tez No: 834441
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ŞERİFENUR CEBESOY ERDAL, DR. ÖĞR. ÜYESİ SAMER RAAD YASEEN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2023
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Çankırı Karatekin Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Eğitimi Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 65
Özet
Bu çalışmada, Laplace Dönüşümü ve RPS yaklaşımını kullanarak zamana bağlı kesirli Navier-Stokes formüllerine serisel çözümler elde etmek için yeni bir yaklaşım sunuyoruz. Kesirli fizik problemlerinin çözümü için önerilen bu yaklaşım Laurent serisini kullanmaktadır. Yöntemin avantajlarının çoğunluğu, kesin veya yaklaşık bir sonuç elde etmedeki doğruluk ve hızına ilişkindir. Önerilen yaklaşım, bir kanaldaki sıvı akışını tanımlayan iki Navier-Stokes denklemini dikkate alır. Yöntemin etkinliğini ve güvenilirliğini göstermek için daha önceki yaklaşımlarla karşılaştırma ve hata değerlendirmesi yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this study, we present a novel approach that employs the Laplace Transform and RPS approach to obtain series results to the formulae of nonlinear time-fractional NavierStokes. The suggested approach for solving fractional physics problems uses the Laurent series. The majority of the procedure's advantages revolve around the accuracy and speed in obtaining a precise or approximative result. The suggested approach considers two Navier-Stokes equations that describe the fluid flow in a conduit. To show the effectiveness and reliability of the procedure, comparing with earlier approaches and error evaluation were carried out.