An analysis of distribution channel parity and yield management practices in United States hotels
Amerika Birleşik Devletleri otellerindeki dağıtım kanalı eşitliği ve getiri yönetimi uygulamalarının analizi
- Tez No: 822490
 - Danışmanlar: PROF. DR. CIHAN COBANOGLU
 - Tez Türü: Yüksek Lisans
 - Konular: Turizm, İşletme, Tourism, Business Administration
 - Yıl: 2007
 - Dil: İngilizce
 - Üniversite: University of Delaware
 - Enstitü: Yurtdışı Enstitü
 - Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
 - Bilim Dalı: Otel Yöneticiliği Bilim Dalı
 - Sayfa Sayısı: 122
Özet
nternet, iş ortamını tamamen değiştirdi. Otel odalarının dağıtımını dramatik bir şekilde etkileyerek konaklama endüstrisi için fırsatlar ve zorluklar yarattı. Gelir Yönetimi, otelciler tarafından oda envanterlerini daha büyük finansal kazanç için etkili bir şekilde yönetmek amacıyla talep tahmin aracı olarak kullanılır. Bu çalışma, ABD'deki otellerin gelir yönetimi temellerini kullanıp kullanmadığını ve tüm dağıtım kanallarında tutarlı fiyatlar sunup sunmadığını araştırıyor. Bu çalışmanın sonuçları, otellerin doğrudan dağıtım kanallarındaki oda fiyatlarının, endirekt dağıtım kanallarındaki oda fiyatlarından önemli ölçüde farklı olmadığını gösterdi. ABD'deki otellerin yalnızca %31'i fiyatlarını piyasa trendlerine göre ayarlıyor. Bu çalışmadaki otellerin yalnızca %16'sı rezervasyon tarihi yaklaştıkça üçüncü tarafları kullanmaktan kaçındı. Otellerin çoğunluğunun fiyatları endirekt dağıtım kanallarında tutarlıydı.
Özet (Çeviri)
The Internet has altered the business environment completely. It has dramatically affected the distribution of hotel rooms creating both opportunities and challenges for the lodging industry. Revenue Management is used by the hoteliers as a demand forecasting tool to manage their room inventory effectively for greater financial gain. This study investigates whether hotels in the U.S. utilize the basics of revenue management and offer consistent rates among all distribution channels. The results of this study have shown that the room rates on hotel's direct distribution channels are not significantly different than room rates that are on indirect distribution channels. Only 31% of the hotels in the U.S. set their prices according to market trends. Only 16% of the hotels in this study avoided using third parties as the booking date approached. Most of the hotels' rates were consistent across indirect distribution channels.