Success and succession: A study of the sustainability of international institutional linkages
Başarı ve devralma: Uluslararası kurumsal bağlantıların sürdürülebilirlik incelemesi
- Tez No: 825946
- Danışmanlar: PROF. DR. DAVİD ANDERSON
- Tez Türü: Doktora
- Konular: Eğitim ve Öğretim, Education and Training
- Yıl: 2011
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Eastern Michigan University
- Enstitü: Yurtdışı Enstitü
- Ana Bilim Dalı: Eğitim Liderliği Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Eğitim Bilimleri Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 248
Özet
Uluslararası kurumsal bağlantı, uluslararasılaşmış kampüsün bir bileşenidir. Ancak bir bağlantının başarısı veya başarısızlığı, kampüs genelindeki tüm uluslararasılaşma çabalarında yankılanabilir. Bu nedenle, uluslararası girişimlerde yer alan kampüs çalışanlarının, uluslararası program görevlileri, üniversite yöneticileri ve öğretim üyelerinin, yalnızca başarılı bağlantılara yol açan faktörleri anlamaları değil, aynı zamanda bu faktörlerin kurum içindeki karmaşık etkileşimini yönlendirmek için gereken araçlara sahip olmaları hayati önem taşır. Şu anda, anekdotal raporlar dışında uluslararası kurumsal bağlantılar alanında az araştırma yapılmıştır. Henüz keşfedilmemiş sorular arasında şunlar bulunmaktadır: Başarılı bir bağlantının tanımı nedir? Başarılı bağlantılar bir gelişimsel yol izler mi? Bir bağlantının başarısında hangi faktörler rol oynayabilir? Uluslararası eğitim uygulayıcıları, bağlantılarla ilgili başarı şansını artırmak için hangi araçları kullanabilirler? Bu çalışma, bir Orta Batı üniversitesinin üç belirli bağlantı örneğini içeren nitel bir çalışma ile bu konuları araştırmaktadır. İlgili içerik ve çapraz analizler, yükseköğretim kurumlarında uluslararası kurumsal bağlantıların kök salması, gelişmesi ve sürdürülmesi için üç ayrı çevrenin desteklenmesi gerektiği fikrini keşfedecektir. Çalışma, bir bağlantının başarısına katkıda bulunan bir dizi etken olduğunu ve bir bağlantının sürdürülebilirliğini elde etmek için kurumun bağımsızlık ve destek, yani gevşek ve sıkı bir yapı arasında sağlıklı bir denge kurmaya çalışması gerektiğini sonuçlandırmaktadır.
Özet (Çeviri)
The international institutional linkage is one component of the internationalized campus. The success or failure of a linkage, however, may reverberate through all internationalization efforts across the campus. Therefore, it is essential that those on campus who are involved in international initiatives, such as international programs officers, university administrators, and faculty, not only possess knowledge of the factors that lead to successful linkages, but the tools necessary to navigate the complex interplay of those factors throughout the institution. Currently, beyond anecdotal reports, little research has been conducted in the area of international institutional linkages. Questions that remain unexplored include: What is the definition of a successful linkage? Do successful linkages follow a developmental pathway? What factors may play a role in the success of a linkage? What are tools that international education practitioners can utilize to increase chances of success in regards to linkages? This study explores these issues in a qualitative study of three specific cases of linkages at one Midwestern university. The resulting in-case, and cross-case analyses will explore the notion that three separate environments should be nurtured at institutions of higher education in order for international institutional linkages to take root, develop, and ultimately to be sustained. The study concludes that are a number of contributors to the success of a linkage, and that in order to achieve sustainability of a linkage, the institution should endeavor to strike a healthy balance between independence and support, or rather, between a loosely coupled and a tightly coupled structure.