The impact of online marketing on private industry sales inTürkiye
Türkiye'de online pazarlamanın özel sektör satışlarına etkisi
  1. Tez No: 827856
  2. Yazar: BARAA QORAN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. MEHMET MİTHAT ÜNER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Atılım Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme (İngilizce) Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme (İngilizce) Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 94
Özet
Günümüzde, çevrimiçi pazarlama gelişimi dünya çapında sürekli bir ayaklanma içindedir ve insanların dijital ilgi miktarı, çevrimiçi ticareti şirketler tarafından daha çekici hale getirmektedir. Çalışmanın amaçlarını yerine getirmek için, şirketlerin satışlarını ve dolayısıyla kârlarını artırmak için kullanılabilecek dijital araçların öneminden bahsetmek önemlidir. Çalışma, Türk özel sektör ve faaliyetlerini Türk tüketicisi üzerinden belirlemektedir. Türkiye'de pek çok firma dijital pazarlama konusunda büyük bir sıçrama yaptı ve iş piyasasındaki önemi nedeniyle bu sektöre yoğun yatırımlar yapmaya başladı. Türkiye'de son yirmi yılda iş ve sanayi alanındaki gelişmeler, birçok şirketin Türkiye'deki büyük pazarın avantajlarından yararlanmasına ve yoğun bir şekilde rekabet etmesine yol açtı. Bu gelişme, bugün Türkiye pazarına daha sağlıklı ve heterojen sayıda büyük şirketin dahil olmasına yol açtı. Bu çalışma, iş dünyasındaki dijital dönüşümün ilerlemesini ve gelişimini ve modern Türk tüketicisi ve gereksinimleri ile başa çıkmak için iş modelini ve faaliyetlerini nasıl etkilediğini analiz etmek için betimsel yaklaşım yöntemini izleyecektir.
Özet (Çeviri)
Nowadays, the online marketing development is in a continuous uprising worldwide, and the amount of the digital interest by people make the online trading more attractive by companies. To fulfill the objectives of the study, it is important to talk about the importance of digital instruments which can be used by companies to boost their sales and by so their profits. The study specifies Turkish private business sector and its activities upon the Turkish consumer. A lot of companies in Türkiye made a great jump regarding digital marketing and started to invent heavily in this sector due to its importance in the business market. During the past twenty years, the development in business and industrial in Türkiye made the way for a lot of companies to take the advantages of the big market in Türkiye and to compete heavily. This development led to a more healthy and heterogonous amount of great companies to be included in the Turkish market today. This study will follow the descriptive approach method in order to analyze the progress and development of the digital transformation in business and how it affects the business model and activities to deal with modern Turkish consumer and his requirements.