The impact of leadership, teamwork, employee engagement and financial incentives on employee performance
Liderlik, ekip çalışması, çalışan çalışana bağlılık ve finansal teşvikler etkisi çalışanların performansı üzerine
- Tez No: 834667
- Danışmanlar: DOÇ. DR. AYLİN ERDOĞDU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2023
- Dil: İngilizce
- Üniversite: İstanbul Arel Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: İşletme Yönetimi (İngilizce) Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 125
Özet
Bu çalışma,liderlik,takım çalışması, çalışan bağlılığı, Ve mali teşvikler çalışan performansı hakkında.amaç araştırmak için Bu temel faktörler arasındaki ilişkiler ve bunların genel Çalışan performansı kuruluşlar içinde. Araştırmaistihdam nicel veriler. Nicel veriler, bir çeşitli sektörlerdeki çalışanlara uygulanan yapılandırılmış anket. bu çalışma, konunun kapsamlı bir şekilde anlaşılmasını sağlamayı amaçlamaktadır. veri kaynaklarından elde edilen bulguların üçgenlenmesi.Sonuçlar, etkili liderliğin başarıyı artırmada önemli bir rol oynadığını göstermektedir. Çalışan performansı. Ayrıca araştırma, ekip çalışmasının ve çalışanlar arasındaki işbirliği, yüksek performans seviyelerine ulaşmak için hayati öneme sahiptir.Ayrıca, araştırma çalışan bağlılığının önemini vurgulamaktadır. sürüş performansı sonuçları. Bir amaç duygusu hisseden, motive olan ve işlerine güçlü bir bağlılık duyan bağlı çalışanlar, daha yüksek düzeyde performans sergileme eğilimindedir.Ayrıca performansa dayalı ikramiye gibi mali teşvikler ve ödüller, çalışan performansı üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Bu çalışmanın bulguları, çalışan performansını artırmayı amaçlayan kuruluşlar için çıkarımlara sahiptir Etkili liderlik uygulamaları geliştirmeye odaklanarak, ekip çalışmasını ve işbirliğini teşvik etmek, çalışan katılımını teşvik etmek ve İyi tasarlanmış mali teşvikler uygulayan kuruluşlar, iş gücü arasında yüksek düzeyde performansı destekleyen ve yönlendiren bir ortam yaratabilir.
Özet (Çeviri)
This study examines the impact of leadership, teamwork, employee engagement, and financial incentives on employee performance. The objective is to investigate the relationships between these key factors and their influence on overall employee performance within organizations. The research employs quantitative data. The quantitative data is collected through a structured questionnaire administered to employees across various industries. The study aims to provide a comprehensive understanding of the subject matter by triangulating the findings from data sources. The results indicate that effective leadership plays a significant role in enhancing employee performance. Furthermore, the study reveals that teamwork and collaboration among employees are vital for achieving high levels of performance. Additionally, the research highlights the importance of employee engagement in driving performance outcomes. Engaged employees, who feel a sense of purpose, are motivated, and have a strong commitment to their work, tend to exhibit higher levels of performance. Moreover, financial incentives, such as performance-based bonuses and rewards, have a positive influence on employee performance. The findings of this study have implications for organizations aiming to enhance employee performance. By focusing on developing effective leadership practices, fostering teamwork and collaboration, promoting employee engagement, and implementing well-designed financial incentives, organizations can create an environment that supports and drives high levels of performance among their workforce.