Pandemi döneminde uzaktan çalışma
Remote work during the pandemic
  1. Tez No: 838864
  2. Yazar: İRFAN BİLEN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. TEOMAN AKPINAR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Labour Economics and Industrial Relations
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Endüstri İlişkileri ve İnsan Kaynakları Yönetimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 116
Özet
İş gücüne katkı sağlayan bireylerin iş dengesi gereksinimi ve sosyal yaşamlarının iş gücüne katkı sağlamak için elverişli olması, sosyal ve ekonomik hayatta tüm sektörler için gerekli olan rekabet faktörü için en önemli unsurlardan biridir. 2019 yılında kendini gösteren Covid-19 salgını şirketler ve çalışanlariçin uzaktan çalışmayı bir zorundalık haline getirmiştir. Bu zorlayıcı durumun ortaya çıkardığı ani şartlar şirketlerin başarısında önemli olan örgüte bağlılık ve iş-yaşam dengesini arttırmıştır. Çalışmada pandeminin yarattığı etkileri, çalışma kavramının insan hayatındaki yerini ve uzaktan çalışma kavramını bu konularla pekiştirerek bu dönemde çalışanların motivasyonlarını belirleyen unsurların tespit edilmesi amaçlanmıştır
Özet (Çeviri)
The need for work balance of individuals contributing to the workforce and their social lives being suitable for contributing to the workforce are one of the most important factors for the competitive factor required for all sectors in social and economic life. The Covid-19 epidemic, which manifested itself in 2019, has made remote working a necessity for companies and employees. The sudden conditions created by this compelling situation have increased the commitment to the organization and work-life balance, which are important in the success of companies. The effects of the pandemic in the study, the place of the concept of work in the human body, and the points of determining the motivation of the employees in this period, by reinforcing the concept of remote work with these issues