Lokal denklik bağıntısı
  1. Tez No: 84257
  2. Yazar: RESUL BULAM
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. İLHAN İÇEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 1999
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İnönü Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 46
Özet
ÖZET Birinci bölümde, kümeler için demet ve ön-demet tanımı verilmiş, topolojik uzaylar üzerinde analitik fonksiyonların demeti oluşturulmuştur. İkinci bölümde, lokal eşdeğerlik bağıntıları ile ilgili ayrıntılı bilgi verilmiş ve global, lokal, kesinlikle açık lokal eşdeğerlik bağıntıları tanımlanmıştır. Üçüncü bölümde, kesinlikle regüler lokal eşdeğerlik bağıntıları için lokal topolojik grupoid verilmiş ve belli özellikli lokal eşdeğerlik bağıntısı için holonomy elde edilmiştir.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT Chapter One gives the theory of pre-sheaves and sheaves of sets. We construct a sheaf of analytic functions over the topological spaces. Chapter Two given a detail about local equivalence relations. We give global and local equivalence relations and describe strictly open local equivalence relations. Chapter Three gives the locally topological groupoid for strictly regular local equivalence relations. The main result is given notion of holonomy for certain local equivalence relations.