Tutarlılık teoremleri üzerine
  1. Tez No: 84278
  2. Yazar: YILMAZ YILMAZ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. İHSAN SOLAK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 1999
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İnönü Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 65
Özet
ÖZET Bu çalışma üç bölümden meydana gelmiştir. Birinci bölüm iki kısımdan ibaret olup, birinci kısımda, sonraki bölümlerde kullanılacak olan temel fonksiyonel analiz kavramları sunulmuştur. İkinci kısımda ise, yine, sonraki bölümler için gerekli olan, toplanabilme teorisinin temel kavram ve notasyonlan verilmiştir. İkinci bölümde; tutarlılık kavramı tanıtılarak, bazı temel limitleme metodlarının tutarlılığı tartışılmıştır. Son bölümde; tutarlılık teorisinde önemli yer tutan, Sınırlı Tutarlılık Teoremi ele alınarak, bu teoremin, iki normlu Banach uzaylarına bir genelleştirilmesi verilmiştir.
Özet (Çeviri)
IV ABSTRACT This study consist of three chapters. The first chapter were investigated in two section. In the first section, fundamental Functional Analytic concepts were given which are to be used in the latter chapters. In the second section, basis concepts and notations of Summability Theory were given which are also to be used in the latter chapters. In the second chapter, The consistency concept were defined, and consistency of ' certain well-known limitation methods were discussed. In the last chapter, The Bounded Consistency Theorem which is very important in Consistency Theory were investigated, and it was generalized in Banach space with two norm.