Mesleki ve teknik eğitim okullarında matbaa eğitimi
The Printing section in the professionel and technque education schools
  1. Tez No: 85744
  2. Yazar: NURŞEN AKTAŞ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. AHMET ŞENEL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Endüstri ve Endüstri Mühendisliği, Industrial and Industrial Engineering
  7. Yıl: 1999
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Endüstriyel Teknoloji Eğitimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 130
Özet
MESLEKİ VE TEKNİK EGITIM OKULLARINDA MATBAA EĞİTİMİ (Yüksek Lisans Tezi) Nurşen AKTAŞ GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Haziran 1999 ÖZET Toplumun en önemli unsuru olan insan, bütün sosyal ve ekonomik faaliyetlerin odak noktalarından birisidir. Bunun içindir ki, kalkınma, zenginleşme, daha fazla gelir ve daha iyi iş insanın yetiştirilmesi ile orantılıdır. Bunun yolu da iyi bir eğitimdir. Bu çalışmada, Mesleki ve Teknik Eğitim bütünüyle incelenip, ülkemiz için önemi açıklanmaya çalışılmıştır. Ayrıca Matbaacılık alanında Endüstri Meslek Liseleri ile Çıraklık Eğitimi Merkezlerindeki eğitimlerle ve yapıları hakkında bilgi verilmiş, bu okulların Matbaa Bölümlerinin müfredat programlan karşılaştmlmıştır. Çıraklık Eğitimi Merkezleri Matbaa Bölümü müfredat programının yeniden yapılandırılması sonucuna varılmıştır. Bilim Kodu Anahtar Kelimeler Sayfa Adeti Tez Yöneticisi 626.16.01 İnsan, Okul, Meslek, Eğitim, Program, Matbaa Eğitimi. 121. Yrd.Doç.Dr. Ahmet ŞENEL
Özet (Çeviri)
11 THE PRINTING SECTION IN THE PROFESSIONEL AND TECHNQUE EDUCATION SCHOOLS (M.Sc. Thesis) Nurşen AKTAŞ GAZİ UNIVERSITY INTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY June 1999 ABSTRACT The human who is the most important element of community, is one of the main point of every social and economic activities. Because of that recovery, being wealth more income and best work are direct ratio with bring up human. In the recognized way is a best education. In this work, the Professionel and technique education has completely examined that importance to has strived for divolge for our country. In addiation, had qiven information at the industry profession high schools and apprenticeship traning centres education. These school's printing sections are compare with educational programme. Science Code : 626. 16.01 KeyWords : Human, School, Profession, Education, Programme, Printer Education. Number of Pages : 121 Supervisor : Dr. Ahmet ŞENEL