To understand how brand love can influence true brand loyalty among luxury young consumers (Millennials) & considering brand engagement constructs and brands' sustainability practices
Marka sevgisinin lüks genç tüketiciler arasında gerçek marka sadakatini nasıl etkileyebiceğini anlamak ve marka bağlantı yapılarını ve markaların sürdürülebilirlik uygulamalarını değerlendirmek
  1. Tez No: 871051
  2. Yazar: NAZ KOLSAN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. FİGEN YILDIRIM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2024
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 130
Özet
Bu tez, marka sevgisi, marka etkileşim yapıları ve markaların sürdürülebilirlik uygulamaları arasındaki karmaşık ilişkiyi inceleyerek, özellikle milenyum neslindeki lüks genç tüketiciler arasında gerçek marka sadakatini teşvik etme üzerindeki toplu etkilerini çözmeyi amaçlamaktadır. Dinamik tüketici davranışları ve sürdürülebilirlik üzerine artan vurgunun hakim olduğu bir çağda, bu çalışma duygusal marka bağları, interaktif bağlam öğeleri ve markaların sürdürülebilirlik girişimlerinin sebep olduğu sadakatin karmaşık dinamiklerini daha iyi anlamamıza yönelik bir çaba içermektedir. Kapsamlı bir araştırma çerçevesi kullanılarak, bu araştırma, tüketicilerin algıları, davranışları ve tutumlarını analiz etmek nicel yöntemleri benimsemektedir.
Özet (Çeviri)
This thesis investigates the intricate relationship between brand love, brand engagement constructs, and brands' sustainability practices, aiming to unravel their collective impact on fostering true brand loyalty among luxury young consumers, specifically millennials. In a contemporary marketplace characterized by dynamic consumer behaviors and increasing emphasis on sustainability, this study endeavors to deepen our understanding of the nuanced interplay between emotional brand connections, interactive engagement elements, and the loyalty induced by brands' sustainability initiatives. Employing a comprehensive research framework, this research utilizes a quantitative method to analyze consumer perceptions, behaviors, and attitudes.