Pandemi döneminin hizmet sektörüne etkilerinin analizi
Reflections of the effects of the pandemic period on the service sector and analysis
  1. Tez No: 872167
  2. Yazar: MELİS YENİLMEZ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. AHMET KUBAŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Ekonomi, İşletme, Economics, Business Administration
  7. Yıl: 2024
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 77
Özet
Hazırlanmış olan bu çalışmada Covid-19 (Koronavirüs) pandemisi sürecinde yaşanan toplumsal, sosyolojik, ekonomik ve hizmet sektöründe gerçekleşen değişiklikler, sorunlar, uygulanan tedbirler ve sonuçları ele alınmakla birlikte, salgın hastalıkların tarihi, yaşanılan dönemlerine etkilerine değinilerek günümüzde yaşanan konu salgınının ülkemize etkisi incelenmiştir. Toplumun pandemi sürecinde yaşadığı kısıtlamalar, işletmelerin ve kişilerin likidite sorunları detaylıca ele alınmıştır. Yaşanılan bu soruna istinaden uygulanan tedbirler ve bu tedbirlerin yarattığı piyasaya baskı sektörel olarak araştırılmıştır. Bankacılık sektörünün ön planda olduğu bu dönemde çeşitli ürünler ve opsiyonlar tanınmış, bu kategoride inceleme yapılmıştır. Bu çalışma genel anlamda pandemi sürecinin ülkemizdeki hizmet işletmelerine olumlu veya olumsuz etkilerini kapsamaktadır.
Özet (Çeviri)
These prepared developments deal with the changes, problems, determined intervals and results in the social, temperature, economic and service sectors that emerged during the Covid-19 (Coronavirus) pandemic process, as well as the effects of the effects of constantly experienced events by touching on the date when the formations took place, the effects of the periods experienced. . The restrictions experienced by society during the pandemic process and the liquidity problems of individuals and individuals have been discussed in detail. Based on this problem, the applications that were implemented and the printing sector that entered the market were investigated. In this period when the banking sector is in its preliminary program, various products and options are examined in this category. This study generally covers the positives and negatives of the services during the pandemic processes.