Sheffer Stroke BCK-cebirlerinde durum operatörleri üzerine
On state operators in Sheffer Stroke BCK-algebras
  1. Tez No: 877470
  2. Yazar: GÖZDE NUR GÜRBÜZ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. TAHSİN ÖNER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2024
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ege Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Matematik Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 38
Özet
Bu çalışmada, BCK-cebirleri ile Sheffer Stroke işleminin özelliklerini bir araya getiren Sheffer Stroke BCK-Cebirlerine kapsamlı bir bakış sunulmaktadır. Sheffer Stroke BCK-Cebirleri, matematiksel mantık alanında önemli bir yer tutmakta olup, mantıksal işlemler ile cebirsel yapıların etkileşimini analiz etmek için güçlü bir çerçeve sağlamaktadır. Bu çalışmada, Sheffer Stroke BCK-Cebirlerinin temel aksiyomları, özellikleri ve işlemleri detaylı bir şekilde incelenerek, bu yapıların özgün nitelikleri ve potansiyel uygulamaları ortaya konulmaktadır.
Özet (Çeviri)
This study provides a comprehensive overview of Sheffer Stroke BCK-Algebras, which integrate the properties of BCK-algebras and the Sheffer Stroke operation. Sheffer Stroke BCK-Algebras hold a significant position in the field of mathematical logic, offering a robust framework for analyzing the interaction between logical operations and algebraic structures. In this study, the fundamental axioms, properties, and operations of Sheffer Stroke BCK-Algebras are examined in detail, highlighting the unique characteristics and potential applications of these structures.