İş yükününün işe angaje olma üzerine etkisinin kamu personeli bağlamında incelenmesi: Ağrı ili örneği
Investigation of the effect of workload on work engagement in the context of public personnel: The case of Ağrı province
  1. Tez No: 877571
  2. Yazar: ENES DURGUT
  3. Danışmanlar: PROF. DR. FEYYAZ CENGİZ DİKMEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2024
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 89
Özet
“İş Yükünün İşe Angaje Olma Üzerine Etkisinin Kamu Personeli Bağlamında İncelenmesi: Ağrı İli Örneği”başlıklı çalışmanın önemi, kamu sektörünün etkinliği ve verimliliği üzerinde derin etkileri olan iki temel değişken arasındaki ilişkiyi ortaya koymasıdır: iş yükü ve işe angaje olma. Kamu sektörü, toplumun temel ihtiyaçlarını karşılamak ve genel refahı artırmakla sorumlu olduğundan, bu sektördeki çalışanların performansı ve angajmanı, hizmet kalitesi ve vatandaş memnuniyeti açısından hayati öneme sahiptir. Dolayısıyla, bu araştırma, kamu sektöründe çalışan angajmanını etkileyen faktörleri ve bunların sonuçlarını bilimsel bir yaklaşımla inceleyerek, kamu yönetimi literatürüne önemli bir katkıda bulunmayı amaçlar.
Özet (Çeviri)
The importance of the study titled“Examination of the Effect of Workload on Work Engagement in the Context of Public Personnel: Ağrı Province Example”is that it reveals the relationship between two basic variables that have profound effects on the effectiveness and efficiency of the public sector: workload and work engagement. Since the public sector is responsible for meeting the basic needs of society and promoting general well-being, the performance and engagement of employees in this sector are vital to service quality and citizen satisfaction. Therefore, this research aims to make a significant contribution to the public administration literature by examining the factors affecting employee engagement in the public sector and their consequences with a scientific approach.