Carleson eğrileri üzerinde tanımlı Morrey uzaylarında genelleştirilmiş kesirli integral operatörünün sınırlılığı
The boundedness of the generalized fractional integral operator in Morrey spaces defined on Carleson curves
  1. Tez No: 885210
  2. Yazar: ŞEYMANUR YAMAN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. MUSTAFA YILDIRIM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2024
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Sivas Cumhuriyet Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 52
Özet
Bu tez üç bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm giriş kısmına ayrılmıştır. İkinci bölümde, temel kavramlar ve teoremler verilmiş, ayrıca Carleson eğrileri ve Morrey uzayları hatırlatılarak bazı temel özellikleri verilmiştir. Üçüncü bölümde Carleson eğrileri üzerinde tanımlı Morrey uzaylarında genelleştirilmiş kesirli integral operatörlerinin sınırlılığı incelenmiştir. İlk kısımda genelleştirilmiş kesirli integral operatörünün Carleson eğrileri üzerinde tanımlı Morrey uzaylarında sınırlılığı Spanne- Guliyev ile verilmiştir. Daha sonraki kısımda genelleştirilmiş kesirli integral operatörünün L_(p,λ)(г) üzerindeki sınırlılığı Adams- Guliyev metodu ile verilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of three chapters. The first section is devoted to the introduction. In the second chapter, basic concepts and theorems have been given, and some basic properties have been explained by recalling Carleson curves and Morrey spaces. In the third chapter, the boundedness of generalized fractional integral operators on Morrey spaces defined on Carleson curves has been investigated. In the first part, the boundedness of the generalized fractional integral operator in Morrey spaces defined on Carleson curves has been given by Spanne-Guliyev. In the following section, the boundedness of the generalized fractional integral operator on L_(p,λ)(г) has been given by the Adams-Guliyev method.