A software design for vibration signature analysis in time domain for fault diagnosis in gearboxes
Vites kutusunda arıza tespiti amacıyla zaman tanım bölgelerinde titresim sinyallerinin analizi icin temel bir yazılım tasarımı
  1. Tez No: 891028
  2. Yazar: MOSTAFA RANJBAR
  3. Danışmanlar: PROF. DR. SİAMAK ESMAİLZADEH KHADEM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Makine Mühendisliği, Mechanical Engineering
  7. Yıl: 2000
  8. Dil: Farsça
  9. Üniversite: Tarbiat Modares University
  10. Enstitü: Yurtdışı Enstitü
  11. Ana Bilim Dalı: Makine Teorisi ve Dinamiği Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Makine Dinamiği, Titreşimi ve Akustiği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 84
Özet
Zaman tanim bolggelerinde titresim sinyallerinin analiz yontemlerinin kullanim avantaji zaman tanim bolgesinde sinyalin butun bilgilerinin korunmasi ve islenebilmesidir. Dolayisiyla verileri toplayan, analiz eden ve koruyan bir etkili sistem, sinyal analizrini zamantanim bolgesinde makinelestirme ozelligine sahip olmalidir. Bu tezde, döner makinalarda ve redüktörlerde erken arıza teşhisi ve kestirimci bakım amacıyla titreşim sinyallerinin zaman alanında analizini yapan bir yazılım tasarlanmıştır.
Özet (Çeviri)
The advantage of using methods of analyzing vibration signals in the time domain is that all information about the signal is preserved and processed in the time domain. Therefore, an effective system that collects, analyzes and preserves data should have the ability to mechanize signal analysis in the time domain. In this thesis, a software is designed to analysis the vibration signals in time domain for predictive maintenance and the early fault diagnosis in the rotary machineries and the gearboxes.