Sürdürülebilir kalkınma sürecinde üniversitelerin önemi: Devlet ve vakıf üniversitelerinin web siteleri ve sosyal medya temsilleri üzerinde karşılaştırmalı bir analiz
The importance of universities in the sustainable development process: A comparative analysis on the websites and social media representations of state and foundation universities
  1. Tez No: 907512
  2. Yazar: TUĞBA YİĞİT
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. İLKNUR AYDOĞDU KARAASLAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Gazetecilik, Journalism
  7. Yıl: 2024
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ege Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Gazetecilik Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Genel Gazetecilik Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 158
Özet
Bu çalışma, üniversitelerin sürdürülebilir kalkınma süreçlerinde oynadığı önemli rolü ve yeni medya araçlarının bu süreci görünür kılma potansiyelini ortaya koymaktadır. Üniversiteler, toplumsal dönüşümü destekleyen projeleriyle diğer kurumlara öncülük etmekte ve yeni medya araçları sayesinde bu projeleri geniş kitlelere ulaştırmaktadır. Çalışmanın bulguları, sürdürülebilirlik çalışmalarının daha da yaygınlaşması ve etkisinin artması için üniversitelerin medya ile olan iş birliğini güçlendirmesi gerektiğine işaret etmektedir.
Özet (Çeviri)
This study highlights the significant role universities play in the sustainable development process and the potential of new media tools in making this process visible. Through their projects supporting societal transformation, universities lead other institutions and, thanks to new media, reach broader audiences with these initiatives. The findings of the study indicate that to further expand and amplify the impact of sustainability efforts, universities need to strengthen their collaboration with the media.