The impact of the government on entrepreneurship
Devletin girişimcilik üzerindeki etkisi
- Tez No: 914880
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. PINAR ÖZUYAR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Yıl: 2025
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Girişimcilik ve İnovasyon Yönetimi Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 57
Özet
Bu çalışma, hükümet politikalarının girişimcilik üzerindeki etkisini ve ekonomik büyüme, yenilikçilik ve istihdam yaratmadaki rolünü araştırmaktadır. Finansal teşvikler, düzenleyici çerçeveler ve eğitim programları gibi çeşitli hususları incelemektedir. Araştırma, girişimcilik ortamını, zorlukları ve fırsatları analiz ederek Fransa'ya odaklanmaktadır. Temel hedefler arasında hükümet yasalarının, mali yardımların ve eğitim programlarının girişimcilik faaliyetleri üzerindeki etkilerinin değerlendirilmesi yer almaktadır. Çalışma, hükümet eylemlerinin girişimcilik üzerindeki etkisi hakkında bilgi toplamak için 200 Fransız girişimciyi hedefleyen bir anket ile nicel bir araştırma tasarımı kullanmaktadır. Girişimcilik, hükümet, politikalar, düzenlemeler, girişimciler, Fransa
Özet (Çeviri)
This study explores the impact of government policies on entrepreneurship and their role in economic growth, innovation, and job creation. It examines various aspects such as financial incentives, regulatory frameworks, and education programs. The research focuses on France, analyzing the entrepreneurial landscape, challenges, and opportunities. Key objectives include evaluating the effects of government laws, financial assistance, and training programs on entrepreneurial activities. The study employs a quantitative research design with a survey targeting 200 French entrepreneurs to gather insights on the influence of government actions on entrepreneurship.