Freeddom and Solidarity Party (Özgürlük ve Dayanışma Partisi) From the past to the future: A short history
Geçmişten geleceğe Özgürlük ve Dayanışma Partisi: Bir kısa tarihçe
- Tez No: 94932
- Danışmanlar: PROF. DR. ERGUN ÖZBUDUN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Siyasal Bilimler, Political Science
- Yıl: 2000
- Dil: İngilizce
- Üniversite: İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 58
Özet
ÖZET GEÇMİŞTEN GELECEĞE ÖZGÜRLÜK VE DAYANIŞMA PARTİSİ: BİR KISA TARİHÇE Eken, Bülent Master, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Tez Yöneticisi: Prof. Dr. Ergun Özbudun Eylül 2000 Bu çalışma, Özgürlük ve Dayanışma Partisi'nin siyasi hayatını tarihsel bir çerçeve içinde incelemiştir. Partinin kuruluş süreci, siyasi kimliği, söylemi ve kitlesel eylemleri, Nisan 1999 Genel ve Yerel Ana Seçimlerindeki performansı tartışılmıştır. Bu çalışma, aynı zamanda, partinin geleceği hakkında siyasal tahminler de yapmıştır. iv
Özet (Çeviri)
ABSTRACT THE FREEDOM AND SOLIDARITY PARTY (ÖZGÜRLÜK VE DAYANIŞMA PARTİSİ) FROM THE PAST TO THE FUTURE: A SHORT HISTORY Eken, Bülent Master of Art, Department of Political Science and Public Administration Supervisor: Professor Ergun Özbudun September 2000 This thesis analyses the political life of the Freedom and Solidarity Party (Özgürlük ve Dayanışma Partisi, ÖDP) in a historical context. Party's establishment process, its political identity, its discourse and mass actions, its performance in the general and local elections of April 1999 will be discussed. The thesis will also make political assumptions about the party's future. Ill