Marketing & sales strategies of the electric vehicles
Elektrikli araçların satış ve pazarlama stratejisi
- Tez No: 956752
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ KAZIM SELÇUK TUZCUOĞLU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2025
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme (İngilizce) Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 79
Özet
Bu tez, elektrikli araçların satış ve pazarlama stratejilerini ele almaktadır. Elektrikli araç endüstrisi her yıl büyümeye devam etmektedir. İş uygulamaları, fiyatlandırma planları, reklam yöntemleri ve altyapı ile ilgili engellere odaklanarak, bu çalışma elektrikli araçların benimsenmesini teşvik eden pazarlama ve satış yaklaşımlarını araştırmayı amaçlamaktadır. Fiyatlandırma ve pazarlama stratejilerinin tasarımı araç satışlarını etkilemiştir. Ayrıca, elektrikli araç endüstrisinde önemli değişikliklere yol açan farklı pazarlama yaklaşımları. Çevre dostu pazarlama ve sosyal sorumluluk projelerinin önemi. Ancak, sınırlı batarya menzili ve şarj istasyonu sayısı, elektrikli araç endüstrisi için önemli engeller haline gelmektedir.
Özet (Çeviri)
This thesis deals with electric vehicles sales and marketing strategies. Electric vehicles industry becomes bigger each year. With an emphasis on business practices, pricing schemes, advertising methods, and infrastructure-related obstacles, this study attempts to investigate the marketing and sales approaches that propel the uptake of electric vehicles. Pricing and design of affected vehicle sales. Also, different marketing approaches significant changes in the electric vehicle industry. Importance of the green friendly marketing and social responsibility projects. However, limited battery range and charging station numbers become major barriers for the electric vehicle industry.