The Main auditorum of the Gaziantep University campus
  1. Tez No: 9625
  2. Yazar: MUSTAFA M. MAZIOĞLU
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ENİS KORTAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Mimarlık, Architecture
  7. Yıl: 1989
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Mimarlık Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 110
Özet
ÖZET GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ KAMPUS' ÜNÜN ANA ODİTORYUMU TASARIMI MAZIO?LU, M. Mustafa Yüksek Lisans Tezi, Mimarlık Bölümü Tez Yöneticisi: Prof. Dr. Enis Kor tan Aralık 1989,103 sahife Bu çalışmada, Gaziantep Üniversitesi Kampüs'ünün ana oditoryumu tasarımı geliştirilmiş ve bir proje olarak sunulmuştur. Çalışmamızda, bir oditoryum tasarımında kul lanılan kriterler incelenmiş, oditoryum ve sahne bölümle rinin tanımından başlanarak, bunların tarihsel perspektif içerisindeki gelişmeleri üzerinde durularak bir üniversi te oditoryumundan ne beklenildiği ortaya konulmaya çalı şılmıştır. Çok daha teknik konular olan akustik ve iyi bir akustik düzenlemede bulunması gerekli ölçütler ile aydın latmanın gerekli özellikleri de bu çalışmanın kapsamı içi ne alınmıştır. Elde edilen proje, 1/100 ölçeğinde çizile rek sunulmaktadır. Anabilim Sayısal Kodu 6D1.D1.DZ -iv-
Özet (Çeviri)
ABSTRACT A DESIGN FOR THE MAIN AUDITORIUM OF THE GAZİANTEP UNIVERSITY CAMPUS MAZIO?LU, M.Mustafa M. Arch, in Architecture Supervisor : Prof. Dr, Enis Kortan December 1989,103 pages The aim of this study is to develop a project for the main auditorium of the Gaziantep University Campus. In this study, the design criteria of the auditorium and the stage; beginning from their term definitions and historical development, is studied, with what is understood and expected from an university auditorium. The more technical problems like the acoustics and the conditions for good acoustics with lighting installation of the auditorium is also studied. This thesis ends with the proposal project designed in 1/100 scale. Science Code 601.D1.DZ -XXX-