Migration and refugee policies in municipalities in Turkey: Syrian refugees case
Türkiye'de belediyelerde göç ve sığınmacı politikaları: Suriyeli sığınmacılar örneği
  1. Tez No: 968353
  2. Yazar: HATİCE ALKAN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. İSMET BURÇAK VATANSEVER DURMAZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Siyasal Bilimler, Political Science
  7. Yıl: 2025
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Global İlişkiler Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 85
Özet
Bu çalışma kapsamında, Suriyeli sığınmacılar örneği üzerinden Türkiye'de belediyelerde göç ve sığınmacı politikalarının incelenmesi ve bu hususta öneriler sunulması amaçlanmıştır. Çalışmada nitel araştırma yöntemi kullanılmıştır. Bu çerçevede belge incelemesi tekniğinden yararlanılarak, konu hakkında yapılmış olan makale, kitap, tez vb. bilimsel çalışmaların yanı sıra kamu kurumları ve özel kuruluşlar tarafından hazırlanan raporlar ve belgeler incelenmiş ve derlenmiştir.
Özet (Çeviri)
Within the context of this study, the aim of the study is to examine the migration and refugee policies in municipalities in Turkey through the example of Syrian refugees and to present suggestions on this issue. The qualitative research method was used in the study. In this context, by using the document review technique, scientific studies such as articles, books, theses, etc. on the subject, as well as reports and documents prepared by public institutions and private organizations were examined and compiled.