Hipersingüler integraller ve fourier integrallerinin toplanabilirliği
Hypersingular integrals and summability of fourier integrals
  1. Tez No: 98116
  2. Yazar: UMUT MUTLU ÖZKAN
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. HÜSEYİN YILDIRIM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2000
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Afyon Kocatepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 63
Özet
ÖZET Yüksek Lisans Tezi HIPERSINGULER ESfTEGRALLER VE FOURİER İNTEGRALLERİNİN TOPLANABİLİRLİĞİ Umut Mutlu ÖZKAN Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Ana Bilim Dalı Danışman : Yrd. Doç. Dr. Hüseyin YILDIRIM Bu tez üç bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm, giriş ve çalışmamız için gerekli olan temel kavramlara ayrılmıştır. İkinci bölümde çalışmanın temelini oluşturacak olan Hipersmgiüejjntegraller ve Fourier İntegrallerinin toplanabilirliği için teoremler verildi. Üçüncü bölümde Küresel Harmonikliklerin durumu incelenmiştir. ANAHTAR KELİMELER : Hipersingüler întegraller Fourier İntegralleri Fourier Serileri Fourier Dönüşümü Küresel Harmonik
Özet (Çeviri)
m ABSTRACT Msc Thesis HYPERSINGULER INTEGRALS AND SUMMABDLITY OF FOURIER INTEGRALS Umut Mutlu ÖZKAN Afyon Kocatepe University Graduate School of Natural and Applied Sciences Department of Mathematics Supervisor : Assoc. Prof. Dr. Hüseyin YILDIRIM This thesis consists of three chapters. In the first chapter, introduction and all the necessary basic concepts for this study gave. In the second chapter, the theorems which are necessary for hypersingular integrals and summability Fourier integrals were givea In the third chapter, the case of spherical harmonics were investigated. KEYWORDS : Hypersingular Integrals Fourier Integrals Fourier Series Fourier Transform Spherical Harmonic