Türkiye'de spor yazarlığı ve futbol kamuoyu üzerine etkileri
Sport's writing in Turkey and it's effect on soccer public opinion
  1. Tez No: 103650
  2. Yazar: HASAN ŞAHAN
  3. Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. ALİ NİYAZİ İNAL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Spor, Sports
  7. Yıl: 2001
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Selçuk Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 86
Özet
6. ÖZET S.Ü. Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalı YÜKSEK LİSANS TEZİ / KONYA-2001 Hasan SAHAN Danışman Yrd. Doç. Dr. Ali Niyazı İNAL Bu araştırmada Türk spor medyası içinde görev yapan spor yazarlarının mesleki yeterlilikleri tespit edilerek, spor yazarlarının hedef kitlesi olan spor kamuoyu üzerindeki etkilerinin boyutları ortaya konulmaya çalışılmıştır. İlk olarak konu ile ilgili literatür taranmış daha sonra ise spor yazarları ve spor kamuoyunun mevcut durumlarını belirlemek ve veri toplamak için“Anket survey tekniği”kullanılmıştır. Deneklerin bilgi toplama aracına verdikleri cevaplar statiksel işleme tabi tutulmuş, kimlik bilgileri için sadece frekans ve yüzdelerle yetinilmiştir.
Özet (Çeviri)
7. SUMMERY S.Ü. Health Science Institue Physical Education And Sport Science MASTER THESIS / KONYA-2001 Hasan ŞAHAN Advisor Assos. Prof. Ali Niyazi İNAL İn this study, it has been gimed at de termining the professional conpetensy of sports journaliist working in Turkish spor media and has been tried to detect the dimensions of their influence in sports puplik opinion. Firstly, a literature survey pertaining to the issve has been conducted and then questionnaire technique has been employed in order to gather data and to determine piesent situation of sports journalist and sports puplic opinion. Responses obtained by participants have been processed by statistical application, for their Id information frquency and percentage have been made use of.