Teknoloji destekli fizik öğretiminin istatistiksel yöntemlerle incelenmesi
Statistical evaluation of technology aided physics education
  1. Tez No: 120280
  2. Yazar: ERKAN AKAR
  3. Danışmanlar: PROF. DR. DOĞAN DEMİRHAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, Fizik ve Fizik Mühendisliği, Education and Training, Physics and Physics Engineering
  7. Yıl: 2002
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ege Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Fizik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 36
Özet
V ÖZET TEKNOLOJİ DESTEKLİ FİZİK ÖĞRETİMİNİN İSTATİSTİKSEL YÖNTEMLERLE İNCELENMESİ AKAR Erkan, Yüksek Lisans Tezi, Fizik Bölümü Tez Yöneticisi: Prof. Dr. Doğan DEMÎRHAN Mayıs 2002, 39 sayfa ve 1 adet CD Bu çalışmada öncelikle şu ana kadar fizik öğretiminde teknolojinin, özellikle bilgisayar simülasyon ve yazılımlarının, kullanılmasının konuyu daha iyi kavramada, ve başarıyı arttırmadaki etkileri istatistiksel olarak incelenmiştir. özellikle fizik eğitiminde bilgisayar simülasyonlu eğitimin hangi koşullarda verimli ve kullanılabilir olduğu, hangi durumlarda ise etkisinin az veya hiç görülmediği incelenmiştir. Bu incelemeler, daha önceden elde edilmiş diğer araştırma sonuçlarıyla yeniden değerlendirilmiştir. Bu çalışmanın gelecek nesillere yönelik ne tür yenilikler ve çözümler getirdiği araştırılmıştır.
Özet (Çeviri)
vn ABSTRACT STATISTICAL EVALUATION OF TECHNOLOGY AIDED PHYSICS EDUCATION AKAR Erkan, MS in Physics Supervisor: Prof. Dr. Doğan DEMÎRHAN May 2002, 39 pages and 1 CD In this study, the positive and negative contributions of usage of computer aided technological simulations and softwares to teaching achievements have been considered. Especially the increse in the success of learning and understandig Physics concepts have been examined. At the end this study has been re evaluated with the previous researches that was done.