Verimliliğin artırılmasında hizmet içi eğitimin rolü
The Effects of internal training on productivity
- Tez No: 122941
- Danışmanlar: PROF. DR. SEDAT MURAT
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İşletme, Labour Economics and Industrial Relations, Business Administration
- Yıl: 2002
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İnönü Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 142
Özet
ÖZ“Verimliliğin Artırılmasında Hizmet İçi Eğitimin Rolü”konulu bu çalışmada hizmet içi eğitim etkinliklerinin verimliliğe etkisi ele alınmaktadır. Verimliliğin kişiler, işletmeler ve ülkeler açısından önemi ortaya konularak, verimliliğin artırılmasını amaçlayan hizmet içi eğitim etkinliklerinin gerekliliği vurgulanmaktadır. Türkiye'deki istihdamın mevcut yapısı ve eğitim durumundan hareketle, hizmet içi eğitimin gerekliliği, verimlilik için bir ön şart olarak ortaya çıkmaktadır. Ayrıca bütün dünyada hizmet içi eğitimin hayat boyu eğitim olarak algılanmaya başlanması, hizmet içi eğitimin verimlilik açısından önemini daha da artırmıştır. ABSTRACT The aim of this thesis is to examine the effects of internal training on productivity. The importance of productivity for individuals, firms and countries is demonstrated by stressing on the necessity of internal training for productivity. Because of the current employment structure and education in Turkey, importance of productivity has been appeared as a pre-condition. In addition to this, as internal training has begun to be considered as a life-long process internal training becomes more important for productivity. in
Özet (Çeviri)